Hakkımızda

fonprime Girişimcilik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., fonbulucu ve Kolektif House ortaklığı ile Mart 2023 tarihinde kuruldu. fonprime, Ankara başta olmak üzere İstanbul, İzmir gibi yaklaşık 19 şehirde girişimcilik merkezleri kurmayı planlamaktadır. Kurulucak olan yeni nesil girişimcilik ve yatırım merkezlerinin işletmesi Kolektif House tarafından yapılacak olan merkezlerde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. fonprime Next Level lokasyonunda mimari ve teknik projelendirme çalışmaları tamamlanmış olup 2024 ilk çeyreğinde hizmete alınması planlanmıştır.

 

fonprime Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, SPK tarafından Nisan 2023 tarihinde onaylandı. Bu fon sadece fonprime A.Ş.’nin açacağı yeni lokasyonları ve bu lokasyonlarda katma değer yaratacak faaliyetleri ve girişimleri fonlayacaktır. Fon yatırımının 24-30 ay içerisinde  geri dönüşü planlanmış ve bu dönüşün ardından her yıl elde edilen vergi sonrası karın en az %50’si yeni merkez yatırımlarına kalan kısmın ise 3’er aylık dönemler halinde temettü olarak pay sahiplerine dağıtımı planlanmıştır.

 

fonprime kurucu ortaklarından fonbulucu, diğer kurucu ortak Kolektif House’a yatırım kararı almıştır. Bu yapı ekosistemin güçlü iki aktörünü bir araya getirmiş ve yatırımcılar için güvenilir bir yapı oluşturmaktadır.