Demo Day İle Programı Tamamladık!

Şubat'24 tarihinde başlayan Örsçelik Balkan Yapay Zeka Hızlandırma Programı, konusunda uzman eğitmenleri ve mentorları ile 5 ay boyunca, program dahilindeki girişimcilere destek sağladı. Uzun bir maratona giren girişimcilerimiz eğitim ve mentorlukların sonunda yatırımcı karşısına çıkmak için Sunum Atölyesi ile sunum ekipmanlarını ve sahne performanslarını güçlendirdiler. 

30 Haziran günü ise İstanbul'da kapalı bir oturumda Demo Day etkinliğimiz gerçekleşti. Programda finale kalarak sahnede sunumlarını sergileyen girişimcilerimiz, yatırımcılardan gelen soruları cevapladılar ve sonrasında olası iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdiler. Sırayla sahne alan girişimcilerimizi aşağıda görebilirsiniz. 

  • Nihat Özkurt - MetaEntry
  • Cem Baybars Güçlü - Modivu
  • Kemal Gülnar - Oyedu
  • Erdeniz Çökren - Vision Eye

Girişimlerimiz hakkında bilgi almak için Teknoloji Profil Kartlarını inceleyebilir, demo day videomuzu da izleyebilirsiniz.

Programda jüri tarafından yapılan puanlama ile ödüllerini alan tüm girişimcilerimizi tebrik ediyoruz. 

 

 

Program Hakkında

Program iş birliğimizin 7 odak noktası olan;

- Barış ve Anlaşmazlıkların Çözümü,

- Hastalıkların Önlenmesi ve Tedavisi,

- Temiz Su ve Hijyen,

- Anne ve Çocuk Sağlığı,

- Temel Eğitim ve Okuryazarlık,

- Ekonomik ve Toplumsal Kalkınma,

- Çevrenin Desteklenmesi,

konularında ve yapay zekâ kullanılarak hazırlanan projelerin desteklenmesi ve bu konularda bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi hedeflenmektedir.

Program kapsamında başvuruların alınmasını takiben, fonprime tarafından başvuruların belirlenen kriterlere uygunluğu tespit edilerek, başvuruların ön inceleme kriterlerine göre incelenmesi ve programa dahil edilecek girişimcilerin belirlenmesi sağlanacaktır. Programa dahil edilen girişimcilere; Girişimcilik ve Uygulamalı Yalın Kanvas Eğitimi, Rakip Analizi Eğitimi, Pazar Araştırması Eğitimi ve Sunum Eğitimi gibi çeşitli eğitimler verilecektir. Eğitimler ile birlikte girişimcilere yatay ve dikey mentorluk desteği sağlanacaktır. Sağlanan destekler ile birlikte program sonunda girişimciler ve yatırımcıların bir araya geleceği ve iş fikri sunumlarını gerçekleştireceği bir Demo Day düzenlenecektir. Bununla birlikte yarışmada ilk üçe giren girişimcilere nakdi ödül desteği verilecektir.

Programın çıktıları ise;

- Kurulacak ekosistem ile ulusal ve uluslararası girişim ekosistemine önemli bir katkı sağlanması,

- Girişimlerin geliştirecekleri yerli teknolojiler vasıtası ile uluslararası pazardaki rekabet gücümüzü artırarak Türkiye ekonomisine katkı sağlanması,

- Genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri için uygun ortam hazırlanması ve bu fikirlerin yatırım derinliğinin artırılması,

- Girişim hızlandırma yaklaşımı ile girişimcilerin bir sonraki aşamaya taşınması,

- İnovasyon yetkinliğinin artırılması,

- Kitle Fonlama farkındalığı ve bilinirliğinin artırılması.

Örsçelik Balkan Kimdir?

Örsçelik Balkan, Robert Koleji “İş İdaresi ve İktisat Yüksek Okulu” mezunudur. Aynı okulda “Sanayi Yönetimi” konusunda yüksek lisans eğitimi almıştır. Uluslararası düzeyde elektrik enerjisi dağıtım sistem ve ürünleri üreticisi EAE Elektrik A.Ş.’nin kıdemli yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.
Uluslararası Rotary’nin Yönetim Kurulu’nda görev alan ilk Türk Rotaryeni olan Örsçelik Balkan, 1987-1988 döneminde Uluslararası Rotary 243. Bölge Guvernörlüğü, 2006-2008 döneminde Uluslararası Rotary Direktörlüğü ve 2015-2019 döneminde Uluslararası Rotary Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği yapmıştır.
Yakın zamanda ebediyete uğurlanan Örsçelik Balkan'ı saygı ve rahmetle anmak ve kendisinin profesyonel hayatı boyunca bilim ve inovasyonu destekleyen ruhunu yaşatmak amacıyla bu yarışma düzenlenmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Gerçek Kişilerin Katılım Koşulları

 Yarışmaya yapay zekâ konusu ile ilgilenen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma ve/veya çalışma izni olan yabancı ülke vatandaşları katılabilmektedir. Katılım koşulları arasında yaş, meslek, eğitim vb. gibi herhangi başka bir sınırlama söz konusu değildir.

Tüzel Kişilerin Katılım Koşulları

 Yarışmaya yapay zekâ konusu ile ilgilenen Türkiye Cumhuriyeti’nde yerleşik olan şirketler katılabilmektedir. Tüzel kişilerin yarışmaya sunacakları projenin daha önce hiçbir şekilde kullanılmamış ve proje ile ticari veya maddi bir kazanım sağlanmamış olması gerekmektedir.

 Grup ve Kişisel Katılım Koşulları

 Adaylar yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi oluşturacakları bir takım ile de katılabilirler.

Ödül

Birinci: 40.000 TL

İkinci: 25.000 TL

Üçüncü: 15.000 TL

 

 

Jüri ve Danışma Kurulu

Eğitmen ve Mentorlar

Destekleyenler

Bizimle İletişime Geçin